Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 by Yorum yapılmamış

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece bili aktarımı bağırsakin bileğil, aynı zamanda âlem bağırsakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle örgülabildiği kadar üste teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri tarafından örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş açmak bağırsakin sadece nickname (suni isim) kaydetmek yeterli olurken bazılarındaysa sohbete saksılamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence mabeyin vecihünü kullanarak sadece yazgılı, yazgılı ve tayflü, ünlü ve tayflü kadar tercihe ilgilı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma yazılımıdır. Bir özge pop chat izlence olan ve internetin efsane yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir