Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 by Yorum yapılmamış

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Itibar Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş vadiında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde marka bünyeu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim kolünde eş olarak birfena markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çtuzakışmalar yürüten KALKO, birfena ayak topu, basket abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kenarı düzen Türkiye’nin en koca özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, eğitim vadiında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birfena düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birfena öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir