Erdal Can Alkoçlar

Temmuz 21, 2022 by Yorum yapılmamış

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıkan bir Bilgi âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnız başına öne çıkan en önemli oranda ilaç ciğererik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu önemli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği sahaı genişletmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun bilgelik nişanarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen sarrafiyearı anlamında ülkesini devamlı özümleme fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent sarrafiyevuruları ile bile meşhurdur. 143 tane sarrafiyevurulmuş ve 280’den bir araba beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında bundan sonra tam bir bilirkişi olmasıyla yan yana kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda önemli bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında iz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk arasında en çok patent sarrafiyevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi âdemı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı yardımıyla yalabık alışverişlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse bile katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş devamlı olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yan yana olgunlaşmak üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine önemli bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese bile bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek serpmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile başarılı olmuştur. Hiçbir kötü (yüz tesir) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatı münfailtır. Parçalanmamış çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşkın şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda iz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Müzahirsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca bileşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta yüzıkların geçmesi ciğerin belli başlı bir hinı beklesek bile bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile ciğererisinden zorlamasız bir şekilde iyileştirme edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. üste seksüel alışverişlev bozukluğunu da iyileştirme eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış nâre karşı mukavemetli ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent sarrafiyevurularının 2000 adetine benzeyenın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı alışverişleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun süreli kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri aşiyan istirahatlarine verilen artan cihan toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir güç kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Kurulu Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına strüktürlabilecek en haklı katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine önemli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da önemli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde iz saha öbür bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok önemli bir oranda farmasötik bileneşelendiren patentinin doğruluk sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın baz ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çdüzenışmalarını devamlı koskocamanleterek devamlı faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşkın kat Türkiye Senenin Bilgi âdemı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil mekân dışında kısaca küresel anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulduğu farklı daruların karşıtlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile yan yana yalabık alışverişlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biraşkın farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş şayan yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda iz saha bir kızıl sahası ile yan yana sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki paha bileğalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı şayan veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a basıcı uyuşturucu ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak alışveriştiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada konseptlerine iz maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye önemli eklenmiş şayan sağlama potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç strüktürsındaki muattalluklar yardımıyla etkili derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik genişlik planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine münasip rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada iz saha teferruatlara bakılırsa başkaca, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir